Ogłoszenia Parafialne 15.12.2109 r.

III Niedziela Adwentu – 15.12.2019 r.
I. W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Panem Bogiem, aby dalej w niej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymi. Możemy to uczynić przez udział w Roratach – dni powszednie o godz. 16-ej. Od jutra Roraty połączone z Nowenną przed Bożym Narodzeniem.

II. Kończą się w dniu dzisiejszym, nasze Parafialne Rekolekcje Adwentowe. Serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom, którzy uczestniczyli gorliwie w nabożeństwach rekolekcyjnych.

Przykre jest to, że nie wszyscy, którzy przyznają się do Wiary Katolickiej wysłuchali Nauk Rekolekcyjnych i pojednali się z Panem Bogiem w Sakramencie Spowiedzi Św.

Zapewne wśród tych nieobecnych, są tacy, którzy nie mogli uczestniczyć w Rekolekcjach, ale ufam, że duchowo się z nami łączyli.

Polecamy Panu Bogu tych, którzy świadomie zaniedbują praktyki religijne z lenistwa, prosimy dla nich o Światło Ducha Św. aby mogli odkryć Dobroć Pana Boga, aby odczuli potrzebę bliskości Stwórcy i bliźniego w wierze.
W imieniu wszystkich, którzy uczestniczyli w Naszych Duchowych Ćwiczeniach jakimi są Rekolekcje i w Imieniu Własnym, serdecznie Dziękuję O. Stanisławowi ze Zgromadzenia Ojców Misjonarzy – Oblatów Maryi Niepokalanej, za obecność, wspólną modlitwę i za głoszone Słowo Boże.
Dziękując już dziś składamy O. Andrzejowi serdeczne życzenia Dobrych i Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiego Dobra od Boga i ludzkiej życzliwości w pracy duszpasterskiej.

III. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.

IV. P. Kościelny dostarczy opłatki wigilijne parafianom we Wrocieryżu w poniedziałek i środę. W jelczy Małej i Wielkiej – we czwartek.

V. Można jeszcze zgłaszać osoby chore, które nawiedzę z posługą sakramentalną.

VII. Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.