Ogłoszenia Parafialne 05.01.2020 r.

II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 05.01.2020 r.

I. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.

II. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w porządku niedzielnym.
Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.
W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom. Dlatego ofiara na tacę z tego dnia będzie przekazana w całości na Krajowy Fundusz Misyjny.

III. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem.
W tym tygodniu chciałbym nawiedzić parafian w Turze Górnym i Turze Piaski w następującym porządku:
Tur Górny od P. Jerzego Dzierżaka – do P. Marianny Antas – czwartek;
Tur Górny od P. Gustawa Białego – Tur Piaski do P. Janusza Mazura – piątek
Tur Piaski od P. Zbigniewa Młyńczaka – do P. Sławomira Grzybowskiego – sobota.
Rozpoczęcie kolędy w tych dniach od godz. 9-tej.
Serdecznie proszę o przyjazd po mnie 10 minut wcześniej i o odwiezienie mnie na plebanię po zakończeniu wizyty w danym dniu.

IV. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.