Ogłoszenia parafialne 19.01.2020 r.

II Niedziela Zwykła – 19.01.2020 r.

I. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

II. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
Naszych drogich dziadków i nasze rodziny polecimy Matce Bożej Nieustającej Pomocy w środę podczas nowenny i wieczornej Eucharystii o godz. 16-ej.

III. Polecamy prasę katolicką:
W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

 • Niedzielni, połączeni, uczestniczący – jak wyglądają dziś kościelne statystyki?
 • Lubi latać. Skoczek narciarski Dawid Kubacki. Nie tylko wielki sportowiec, ale i człowiek głębokiej wiary.
  W najnowszej Niedzieli m.in.:
 • Handel historią – obchody w Izraelu z okazji 75. rocznicy wyzwolenia Niemieckiego obozu zagłady w Auschwitz.

IV. W tym tygodniu chciałbym nawiedzić z Wizytą Duszpasterską rodziny naszej parafii we Wrocieryżu w następującym porządku:

 • Wrocieryż – od P. Stanisława Gruszki do P. Jacka Holi
  – we wtorek.
 • Wrocieryż c.d. – od P. Krzysztofa Kalicińskiego do P. Tadeusza Koźmińskiego
  – w środę.
 • Wrocieryż c.d. – od P. Łukasza Ziółkowskiego do P. Tadeusza Kasprzyka
  w piątek.
  Początek wizyty duszpasterskiej w podanych dniach od godz. 9-ej.
  Serdecznie proszę o przyjazd po mnie 10 min. wcześniej i o odwiezienie na plebanię po zakończeniu kolędy.
  Rodziny lub osoby, które nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, a pragną spotkania z duszpasterzem w ich domu proszę o zgłoszenie się w zakrystii w celu ustalenia dogodnego terminu wizyty.

V. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższych dni, zwłaszcza Babciom i Dziadkom składamy serdeczne życzenia wszelkiego dobra i Bożego Błogosławieństwa.

VI. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krystynę Hola i śp. Mariusza Lacha bliskim przekazujemy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.