Ogłoszenia Parafialne 26.01.2020 r.

III Niedziela Zwykła – 26.01.2020 r.

I. Z radością przyjęliśmy decyzję Ojca Świętego Franciszka o ustanowieniu III niedzieli zwykłej Niedzielą Słowa Bożego. Przeżywamy ją w kontekście Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Papież chce wskazać całemu Kościołowi i wszystkim wierzącym w Chrystusa, że to SŁOWO BOŻE – BIBLIA, do której kluczem jest Jezus Chrystus, jest naczelną zasadą jedności. To Chrystus, odkrywany na kartach Pisma Świętego, jest naszą jedyną nadzieją na uzdrowienie i pojednanie zranionego podziałami Kościoła.

II. Zakończyłem duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii.
Drodzy Parafianie, za Waszą życzliwość, za wszystkie spotkania, rozmowy, za poczęstunki, za przywożenie na kolędę i odwożenie po zakończeniu kolędy, podwożenie gdy były duże odległości – pragnę Wam wszystkim podziękować.
Zapewniam Was o mojej modlitwie. Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary dla mnie i na prace parafialne.
Szczególnie pragnę podziękować tym rodzinom i osobom, którzy rozumieli, że ksiądz przynosi Boże Bł. dla całej rodziny. Dziękuję tym, którzy moją wizytę uznali za wydarzenie wyjątkowe i dali temu wyraz odświętnym strojem.
Dziękuję również tym osobom, które w miarę możliwości postarały się tak ułożyć swoje obowiązki w pracy zawodowej, aby móc być obecnym podczas kolędy.

III. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Ofiara na tacę w tym dniu będzie przeznaczona na wsparcie materialnie borykających się z trudnościami klasztorów i domów zakonnych.
Błogosławieństwo świec zwanych gromnicami na każdej Mszy Św. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać.

IV. Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny.