Ogłoszenia Parafialne 17.02.2020 r.

VI Niedziela Zwykła – 16.02.2020 r.

I. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

II. W środę naszym parafialnym zwyczajem wieczorną Mszę Świętą połączymy z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16-ej. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich, zwłaszcza czcicieli Matki Najświętszej, która poprzez swój udział w dziele Zbawienia może wyprosić nam u Bożego tronu potrzebne łaski.

III. W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez Świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

IV. W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

  • Dla mnie on jest wielki. Tak o Janie Pawle II mówi Papież Franciszek w swoim najnowszym wywiadzie książkowym.
    W najnowszej Niedzieli m.in.:
  • Drogowskazy katolika. Przykazania kościelne towarzyszą każdemu od czasu Pierwszej Komunii Świętej. Te pięć zdań wskazuje na minimalne wymagania moralne i liturgiczne chrześcijanina.

V. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy wszystkim drogim jubilatom i solenizantom.