Ogłoszenia Parafialne 15.03.2020 r.

III Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020 r.

I. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze krzyżowej o godz. 16-ej i niedzielnych Gorzkich żalach. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

II. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

III. Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Michałowie apeluje do pacjentów w związku z zagrożeniem korona wirusem o maksymalne ograniczenie wizyt lekarskich do bardzo pilnych. Rejestracji dokonujemy wyłącznie telefonicznie. Porady recepturowe mogą być udzielane telefonicznie. W razie jakichkolwiek wątpliwości uprasza się o kontakt telefoniczny z placówkami w Michałowie, Górach lub w Sędowicach.

IV. Apeluję do wszystkich parafian, aby w tym czasie zainteresować się osobami samotnymi w sąsiedztwie, zwłaszcza w podeszłym wieku – zrobienie koniecznych zakupów, czy inną pomoc.

V. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Tutaja i śp. Irenę Domagała – bliskim składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie… .