Ogłoszenia Parafialne 13.04.2020 r.

Poniedziałek Wielkanocny – 13.04.2020 r.

I. Dzisiaj drugi dzień świąt i drugi dzień w oktawie Wielkanocy – Poniedziałek Wielkanocny. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Pierwszy tydzień Wielkanocy, a zwłaszcza jego pierwszy dzień, mają bardzo uroczysty charakter. Nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy nieba.

II. Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy. To tzw. niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do miłosierdzia Bożego na zakończenie każdej Mszy Św.
Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do miłosierdzia Bożego w gronie rodzinnym.
Przypomnijmy, że nabożeństwo do miłosierdzia Bożego nierozerwalnie łączy się z osobą Świętej Faustyny Kowalskiej. Święty Jan Paweł II mówił o niej: „Ta prosta zakonnica przybliżyła Polsce i światu paschalne orędzie Jezusa Miłosiernego.
W tej godzinie dziejów wołamy o miłosierdzie Boże z prośbą o oddalenie pandemii groźnego wirusa Pascha jest to przyjście i zmartwychwstanie Chrystusa. Jest to paschalne objawienie się miłosierdzia Bożego”.

III. Dziękujemy serdecznie tym którzy uczestniczyli w Liturgii Triduum Paschalnego i Świąt w kościele parafialnym i kaplicy. Chciałbym również podziękować tym osobom i rodzinom, które uczestniczyły w liturgii Kościoła za pośrednictwem TV.
Szczególne podziękowanie kieruję do P. Mariana naszego kościelnego, do jego małżonki i osób, które mu pomagały za posprzątanie kościoła wypranie obrusów ołtarzowych i przygotowanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Za pomoc dziękuje P. Józefowi Kozikowi.
Jak wiemy ograniczenia jeśli chodzi o ilość uczestniczących w nabożeństwach osób – najwyżej pięć – obowiązują do dnia 26 kwietnia. Co więcej od najbliższego czwartku osoby przychodzące do kościoła na Msze Św. mają obowiązek zakładania maseczek ochronnych.
Nieustannie kierujmy modlitwę do Boga o opanowanie pandemii korona wirusa. Dyspensa od obowiązku uczestniczenia w Niedzielnej Mszy św. w kaplicy i w kościele obowiązuje do odwołania. Uczestniczymy we Mszach Św. w domach korzystając z transmisji TV.

IV. Pamiętamy o solenizantach i jubilatach w tych świątecznych dniach i wypraszamy dla nich łaski od zmartwychwstałego Pana. Wszystkim parafianom i gościom życzę raz jeszcze pogodnego przeżywania tego czasu. Niech we wszystkich naszych działaniach towarzyszy nam Boże błogosławieństwo.