Ogłoszenia Parafialne 24.05. 2020 r.

Niedziela Wniebowstąpienie Pańskie – 24.05.2020 r.

I. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

II. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

III. W tym roku Uroczystość Odpustu parafialnego z racji święta Nawiedzenia N.M.P. będziemy przeżywać dzień wcześniej – w sobotę. Jak wiemy nadal obowiązują ograniczenia ilości wiernych podczas nabożeństw – 20 osób w kościele w kaplicy 14.
Stąd nie będzie procesji odpustowej – Msze Św. o godz. 8.00, 12.00 i 18.00 z nabożeństwem ku czci N.M.P. i bł. Najświętszym Sakramentem.

IV. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

V. Do nabycia nowe nr czasopism katolickich Niedziela, Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny – zachęcam do lektury.

VI. Wszystkie Mamy, oraz Jubilatów i Solenizantów najbliższych dni polecamy opiece Matki Bożej wraz z życzeniami wszelkiego dobra.

VII. W miniony piątek odbył się pogrzeb śp. Daniela Nowaka – bliskim składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… .

niebo istnieje naprawdę