Ogłoszenia parafialne 07.06.2020 r.

Niedziela Trójcy Św. – 07.06.2020 r.
I. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.
II. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
Ołtarze znajdować się będą w tradycyjnych miejscach. Moja serdeczna prośba, aby w przygotowanie ołtarzy zaangażowała się większa liczba osób. W tym roku serdecznie proszę mieszkańców Sędowic z domów:
od nr 1 – 40, o przygotowanie ołtarza przy posesji P. Franciszka Kozika;
z domów od nr 41 – 80 przy posesji P. Bogdana Matyjasa;
z domów od nr 81 – 120 przy posesji Rod. Jonczyk;
z domów od nr 121 – 185 przy posesji Rod. Skowronków.
Procesja po Mszy Św. o godz. 12-ej.
Bardzo proszę druhów strażaków z OSP w Sędowicach o zabezpieczenie procesji szczególnie na odcinku głównej szosy.
Zapraszamy całą asystę: Naszych Strażaków, Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, Dzieci które rok temu przystąpiły do I Komunii Św. w strojach liturgicznych, dziewczynki do sypania kwiatów, lektorów, ministrantów i kandydatów. Dziewczynki, które będą sypać kwiaty i ministrantów zapraszam na przygotowanie liturgiczne w środę o godz. 17.15.
Podczas nabożeństwa i procesji zakrywamy usta i nos i zachowujemy bezpieczną odległość od siebie.
III. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie o godz. 18-ej, w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 12-ej. przez całą tzw. oktawę Bożego Ciała.
IV. Jutro wspomnienie Św. Jadwigi Królowej – patronki kaplicy w Turze Dolnym. Msza Św. odpustowa z procesją wokół kaplicy w przyszłą Niedzielę.
V. W przyszłą Niedzielę zapraszam dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii Św. wraz z rodzicami na Mszę Św. o godz. 12-ej. Po Mszy Św. będzie spotkanie.
VI. W czwartek na cmentarzu znaleziono pęk kluczy – w tej sprawie proszę o zgłoszenie się w zakrystii.
VII. Składam serdeczne podziękowanie P. Jackowi Majowi za pracę przy koszeniu trawy na cmentarzu grzebalnym.
VIII. Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia. Bożego bł. przyzywamy dla nowożeńców, którym dziękuję za kwiaty do kościoła.
IX. W miniony piątek pożegnaliśmy śp. Jana Wilka – bliskim składamy wyrazy współczucia – zmarłego polecamy Miłosiernemu Bogu – Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… .