Ogłoszenia Parafialne 14.06.2020 r.

XI Niedziela Zwykła – 14.06.2020 r.
I. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania. Bóg codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

II. Dziękuję bardzo tym wszystkim osobom, które przyczyniły się do godnego przeżycia w Naszej Wspólnocie Parafialnej Uroczystości Bożego Ciała.
Tym, którzy przygotowali Ołtarze i udekorowali je kwiatami na trasie procesji, udekorowanie całej trasy zieloną trzciną, dziękujemy całej Asyście:, Panom Strażakom za asystę i zabezpieczenie trasy procesji, Pocztom Sztandarowym, Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich za przystrojenie i niesienie Obrazów i Feretronów. Lektorom, Ministrantom i kandydatom.
Dziękujemy Panu Organiście prowadzącemu śpiew pieśni. Panu Marianowi za posługę kościelnego.
Panom niosącym Chorągwie, Dzieciom z Rocznicy I Komunii Św. Wszystkim Dziewczynkom, które sypały kwiaty i ich Mamom i Babciom, Dziękuję wszystkim tym, którzy przystroili okna swoich domów szczególnie na trasie procesji. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym szczególnym wyznaniu wiary w Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Wszystkim razem i każdemu z osobna Serdeczne Bóg Zapłać.

III. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18-ej gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam do udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.

IV. W czwartek, 18 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18-ej wyruszy procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy. Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą, realną obecność Chrystusa w postaciach eucharystycznych, o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary.
Serdecznie proszę, aby ołtarze przy kościele przygotowały grupy mieszkańców, według porządku tak jak na Boże Ciało.
Może nie wszystkie osoby z poszczególnych grup mogły zaangażować się w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało ze względu na np. inne zajęcia, to będą miały okazję uczynić to na zakończenie oktawy.
Na czwartkową procesję prosimy całą asystę tak jak na Boże Ciało.
Na zakończenie procesji Poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.

V. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.

VI. W środę pożegnaliśmy śp. Weronikę Stawiarz – bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia, a zmarłą polecamy Miłosiernemu Panu Bogu – Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie… .