Ogłoszenia parafialne 21.06.2020 r.

XII Niedziela Zwykła – 21.06.2020 r.

I. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.

II. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w nabożeństwie zakończenia oktawy Bożego Ciała.
Dziękuję tym, którzy przygotowali i przystroili ołtarze przy kościele, Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich niosącym obrazy i feretrony, Panom niosącym chorągwie, dziewczynkom sypiącym kwiaty, ich, mamom – ministrantom, kandydatom, P. Zbigniewowi za czytanie tekstów liturgicznych, P. Organiście i P. Kościelnemu.

III. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Msza Św. na zakończenie roku szkolnego – czwartek o godz. 15-ej.
Zachęcam dzieci i młodzież do skorzystania ze spowiedzi św. – można przystąpić do tego sakramentu codziennie pół godz. przed Mszą Św.

IV. Lektorów, ministrantów i kandydatów zapraszam na spotkanie formacyjne we wtorek o godz. 17-ej.

V. W przyszłą Niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszki jako wsparcie dla Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – nowe nr Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Małego Gościa dla dzieci.

VII. Solenizantów i jubilatów najbliższych dni, zwłaszcza wszystkich Ojców z racji ich święta zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.