Ogłoszenia parafialne 28.06.2020 r.

XIII Niedziela Zwykła – 28.06.2020 r.
I. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

II. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

III. Rozpoczęliśmy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.
Trudniącym się ciężką pracą na roli, życzymy Bożej Opieki i bezpieczeństwa.

IV. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Msza Święta wynagradzająca Bożemu Sercu w kaplicy o godz. 1630
w naszym kościele o godz.18-ej. Pół godziny przed Mszą Św. okazja do Spowiedzi Św.
V. Dzisiaj ofiarą składaną do puszek przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć Katolicki Uniwersytet Lubelski, którego filią jest nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach.

VI. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w ostatnim czasie ofiarowali kwiaty do dekoracji naszego kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać składam mieszkańcom Sędowic, Jelczy Małej, Jelczy Wielkiej Tura Górnego i Tura Piaski za złożone ofiary na Msze Św. w intencji dobrych plonów i Bożego Bł. w pracach polowych, które były odprawione w dniach oktawy Bożego Ciała.

VII. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.