Ogłoszenia parafialne 12.07.2020 r.

XV Niedziela Zwykła – 12.07.2020 r.

I. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. Witamy serdecznie naszych wakacyjnych gości, życząc dobrego wypoczynku. W czasie wakacji nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. W każdej świątyni na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w miejscach świętych było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i modlitwie uwielbienia.

II. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie jest Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest Święty Rafał Kalinowski.

III. W najbliższą Niedziele będziemy przeżywać w naszym dekanacie tzw. Dzień Seminaryjny. Seminarium Duchowne w Kielcach pragnie spłacać dług wdzięczności wobec całej Wspólnoty Parafialnej – będziemy gościć przedstawiciela naszego Seminarium i ofiarą na tacę wesprzemy wspólnotę seminaryjną.

IV. Składam serdeczne podziękowanie mieszkańcom Sędowic za kwiaty do kościoła na dzisiejszą Niedzielę

V. Dla wszystkich Solenizantów i Jubilatów najbliższych dni przyzywamy Bożego Błogosławieństwa życząc wszelkiego dobra. Naszą modlitwą wspieramy również wszystkich trudzących się pracą na roli – Niech Was Pan Błogosławi i strzeże.