Ogłoszenia parafialne 19.07.2020 r.

XVI Niedziela Zwykła – 19.07.2020 r.
I. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zasłaniając się wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być światłem dla współczesnego świata.

II. O dar powołań modliliśmy się dziś wspólnie z alumnem Dominikiem pochodzącym z par. w Daleszycach – studentem V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, któremu Dziękujemy serdecznie za obecność w naszej wspólnocie, świadectwo, modlitwę – życzymy Jemu i innym klerykom wszelkiego dobra i wytrwałości w dążeniu do Kapłaństwa, i w realizacji swojego powołania.
Otaczamy również naszą modlitwą Profesorów i wychowawców Seminarium.

III. 25 lipca czcimy Św. Jakuba Apostoła, a także Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych podróży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego Świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.
Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w przyszłą Niedziele po każdej Mszy Św.

IV. Serdecznie dziękuję mieszkańcom pozostałej części Wrocieryża za złożoną ofiarę na Mszę Św. w intencji o dobre urodzaje, a także tym, którzy ofiarowali kwiaty do dekoracji kościoła.

V. Zachęcam do nabycia i lektury czasopism katolickich – nowe nr Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Promyczka Dobra dla Dzieci.

VI. Drogich solenizantów i jubilatów najbliższych dni polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian. Wszystkich trudzących się ciężka pracą na roli zapewniamy o naszej życzliwości i pamięci w modlitwie.

VII. We wtorek pożegnaliśmy śp. Janinę Staszowską – bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia, a zmarłą polecamy Panu Bogu – Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie… .