Ogłoszenia parafialne 16.08.2020 r.

XX Niedziela Zwykła – 16.08.2020 r.
I. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

II. Godne i częste przyjmowanie Komunii św. domaga się od nas czynnej miłości do Pana Boga i bliźniego. Trwa jeszcze sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Jednym z przejawów miłości bliźniego może być więc zobowiązanie do abstynencji od alkoholu w celu ratowania innych osób uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez takie osoby decyzji o leczeniu. Podejmujmy w tej kwestii także osobistą modlitwę.

III. Zgodnie z apelem ks. bp Ordynariusza w dniu dzisiejszym modlitwą i ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć poszkodowanych podczas eksplozji w Bejrucie.

IV. Dzieci które przystąpią w tym roku do I Spowiedzi i Komunii Św. zapraszam wraz z Rodzicami na Mszę Św. jutro – poniedziałek na godz. 18-tą. Po Mszy Św. będzie spotkanie.

V. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich:
W najnowszej Niedzieli m.in.:

  • Nadzwyczajne interwencje Pana Boga. Na czym polegają cuda? Czy w ogóle mogą się one zdarzyć?
    W Gościu Niedzielnym m.in.:
  • Ślepi przewodnicy. Zbuntowani kapłani lub inni nieposłuszni przywódcy religijni pociągają za sobą ludzi. Czy naprawdę niosą oni błogosławieństwo?

VI. Naszą modlitwą wraz z życzeniami Bożego Bł. i wszelkiego dobra ogarniamy wszystkich Jubilatów i Solenizantów najbliższego tygodnia. Niech nasza modlitwa będzie również wsparciem dla trudzących się pracą na roli.