Ogłoszenia Parafialne 30.08.2020 r.

XXII Niedziela Zwykła – 30.08.2020 r.

I. Wakacje dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania.
Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.
Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

II. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

III. Uczennice i uczniów SP w Sędowicach – Rodziców, nauczycieli i pracowników Szkoły zapraszam na Mszę Św. z racji Rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego – wtorek godz. 800. Okazja do Spowiedzi Św. jutro od 1730, a we wtorek 730.

IV. Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii Św. zapraszam na przygotowanie liturgiczne jutro – poniedziałek na godz. 1830.

V. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. w naszym kościele i w kaplicy 30 min. przed Mszą Św.
Zapraszam też do udziału we Mszy Świętej, do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej. Na zakończenie Mszy Św. tak w kaplicy jak i w kościele celebrujemy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

VI. W najbliższych dniach wiele osób będzie przeżywać swoje Imieniny, także różne Jubileusze – kierujemy do Nich serdeczne życzenia wszelkiego Dobra i Bożego Błogosławieństwa na co dzień.

VII. Jak zawsze zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich.

VIII. Wszystkim, którzy ofiarowali kwiaty do kościoła na dzisiejszą Niedzielę składam serdeczne podziękowanie.

IX. Wczoraj pożegnaliśmy śp. Tadeusza Januska – rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy Miłosiernemu Panu Bogu – Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie … .