Ogłoszenia Parafialne 06.08.2020 r.

XXIII Niedziela Zwykła – 06.09.2020 r.
I. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby młode pokolenie wzrastało w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

II. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.

III. W najbliższą Niedzielę na Mszy Św. o godz. 12-ej – 9 dzieci z III klas SP przystąpi do I Komunii Św. Serdecznie apeluję do parafian, którzy nie są zaproszeni przez dzieci, aby w przyszłą Niedzielę przyjść na Mszę Św. o godz. 8-ej. Chodzi o to, aby było więcej miejsca dla rodziców i bliskich Dzieci podczas ich Uroczystości.

IV. Przygotowanie liturgiczne dla Dzieci przystępujących w tym roku do I Spowiedzi i I Komunii Św. jutro w poniedziałek o godz. 1830.
Sakrament Pokuty i Pojednania – czyli spowiedź dla Dzieci Pierwszokomunijnych, ich rodziców i krewnych, a także dzieci, które rok temu przeżywały Uroczystość I Komunii Św. ich rodziców i krewnych w ten piątek o godz. 19.00. Po zakończeniu spowiedzi spotkanie Rodziców, oraz dzieci, które przed rokiem przystąpiły do I Komunii Św.

V. Ofiary zebrane na tacę w przyszłą Niedzielę zostaną przekazane w całości na potrzeby Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, dla dzieci Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra

VII. Solenizantów i jubilatów pierwszych wrześniowych dni polecamy opiece patronów i życzliwości najbliższych.