Ogłoszenia parafialne 27.09.2020 r.

XXVI Niedziela Zwykła – 27.09.2020 r.

I. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma on nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy Bożą Opatrzność, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce.

II. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz.16-ej.
Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii Św. wraz z Rodzicami zapraszam w czwartek na Mszę Św. o godz. 16-ej – będzie poświęcenie i wręczenie różańca.
Dla dzieci w dni powszednie po modlitwie różańcowej będzie losowanie figury MB, którą osoba wylosowana zabierać będzie do domu na jeden dzień, aby w gronie rodzinnym przez modlitwę wypraszać szczególną opiekę Maryi. Aby wziąć udział w losowaniu dziecko powinno przynieść wcześniej przygotowane ozdobne serduszko z kartonu z wypisanym Imieniem i Nazwiskiem.
W ostatni dzień października wśród dzieci, które będą najwięcej razy na różańcu zostanie wylosowana jedna osoba, która otrzyma figurę MB na własność. Rodziców, dziadków i bliskich proszę, aby w miarę potrzeby pomagali dzieciom w przygotowaniu serduszek i zachęcali do udziału w nabożeństwach. Msze Św. w dni powszednie o godz. 16-ej.

III. W tym tygodniu – I Piątek miesiąca – okazja do Spowiedzi Św. w kościele od godz. 15.30 – później Msza Św. z Nabożeństwem. W kaplicy w Turze Dolnym – spowiedź od godz. 17.30 i Msza Św. z Nabożeństwem.

IV. Składam serdeczne podziękowanie rodzinom, które ofiarowały kwiaty do kościoła na dzisiejszą Niedzielę.

V. Apeluję, aby przy sprzątaniu na cmentarzu wieńce i trawę składać w jednym miejscu, a znicze i plastik do dostępnych worków.

VI. Drogich jubilatów i solenizantów najbliższych dni zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia.