Ogłoszenia parafialne 04.10.2020 r.

XXVII Niedziela Zwykła – 04.10.2020 r.

I. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele o godz. 16-ej. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, zachęcam do odmawiania różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”

II. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

III. Zachęcam jak zawsze do nabywania i lektury czasopism katolickich nowe nr Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

IV. Wszystkich jubilatów i solenizantów najbliższych dni powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

V. Wczoraj pożegnaliśmy śp. Mariannę Wykurz, również w dniu wczorajszym zmarł śp. Wiesław Podlach – bliskim składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie… .