Ogłoszenia Parafialne 11.10.2020 r.

XXVIII Niedziela Zwykła – 11.10.2020 r.
I. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października (liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej) – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę życzliwości Parafian.

II. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele w dni powszednie o godz. 16-ej. Wszystkich serdecznie zapraszam.

III. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 16-ej, w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.

IV. W przyszłą Niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 12-ej, czterech kandydatów zostanie uroczyście przyjętych do grona Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii.
Zapraszam naszych Lektorów i Ministrantów i kandydatów na Mszę Św. w najbliższy piątek o godz. 16-ej – po nabożeństwie spotkanie formacyjne.

V. Osoby przygotowujące się do przyjęcia sakramentu bierzmowania i ich rodziców zapraszam na Mszę Św. w przyszłą Niedzielę o godz. 12-ej.
Po Mszy Św. będzie spotkanie.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej – do nabycia nowe nr Niedzieli, Gościa N. Promyczka dobra.

VII. Niech Pan Jezus za przyczyną MB Różańcowej obficie wylewa swoje łaski na solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

VIII. W środę pożegnaliśmy śp. Wiesława Podlacha – bliskim składamy szczere wyrazy współczucia – zmarłego polecamy Miłosiernemu Bogu – Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… .