Ogłoszenia duszpasterskie – 18.10.2020 r.

XXIX Niedziela Zwykła – 18.10.2020 r.
I. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiarę na tacę jako wsparcie Papieskich Dzieł Misyjnych.

II. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie zwłaszcza w tym trudnym czasie pandemii.

III. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem w walce z wszelkimi przejawami zła i zgorszenia jest różaniec.
W dni powszednie w naszym kościele o godz. 16-ej gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej odprawiamy nabożeństwo różańcowe.

IV. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Zmarłych. Nie zapominajmy w tych dniach o uporządkowaniu grobów naszych bliskich.
Jak zawsze apeluję, aby nie wrzucać do koszy trawy i chwastów, i przypominam – śmieci wyrzucamy w wyznaczonym miejscu, a nie za ogrodzenie cmentarza. Plastik i szkło najlepiej wrzucać do dostępnych worków przy śmietniku.

Na bocznych ołtarzach dostępne są kartki wypominkowe na których wypisujemy Imiona i Nazwiska naszych bliskich zmarłych polecanych modlitwie Kościoła. Wypominki Roczne, Półroczne i na czas oktawy Uroczystości Wszystkich Św. zwane jednorazowymi – zgłaszamy w zakrystii.

V. Polecamy lekturę prasy katolickiej. Do nabycia nowe nr Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

VI. W związku z ograniczeniami ilości osób uczestniczących w nabożeństwach / 1 osoba na 7 m2, czyli 25 osób/ nie będzie dzisiaj spotkania z kandydatami do sakramentu bierzmowania i Ich rodzicami. Chciałem poinformować, że jeśli nic się nie zmieni Sakramentu bierzmowania naszej młodzieży udzieli ks. bp Andrzej Kaleta – 16 czerwca przyszłego roku.

VII. Wszystkich jubilatów i solenizantów najbliższych dni powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

VIII. W minioną środę pożegnaliśmy śp. Brygidę Mazur – bliskim składamy serdeczne kondolencje, a zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie… .