Ogłoszenia Parafialne 25.10.2020 r.

Rocznica poświęcenia kościoła – 25.10.2020 r.
I. Ostatnia niedziela października w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga.

II. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że w dni powszednie w naszym kościele o godz. 16-ej gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej odprawiamy nabożeństwo różańcowe. Zapraszam na tę modlitwę.

III. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności.
Msze Św. będą odprawione według porządku Niedzielnego w kościele i w kaplicy. 20 minut przed każdą Mszą Św. będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach.
Apeluję o zachowanie wymogu noszenia maseczek i limitu uczestników liturgii – kościół 25 osób – kaplica 18.
W związku z pandemią nie będzie Mszy Św. na cmentarzu.
Ks. bp Ordynariusz od dnia dzisiejszego do odwołania udzielił dla wiernych dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Św. Niedzielnej i świątecznej. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

IV. Wypominki jednorazowe, półroczne i roczne można zamawiać w zakrystii.
Składam serdeczne Bóg Zapłać za ofiary przekazywane przy zamawianiu wypominek.
V. Wyrazem naszej pamięci o zmarłych są również kwiaty, oraz znicze, które zapalamy na grobach. Wiem, że niektórzy nawiedzając cmentarz przynoszą jedynie wkłady do zniczy już użytych. Uważam, że jest to bardzo dobre rozwiązanie chociażby ze względu na oszczędności finansowe tak osobiste jak i parafialne. Apeluję, aby więcej osób tak czyniło – najlepiej wszyscy. Pozwoli to ograniczyć bardzo wysokie koszty wywozu śmieci z cmentarza.

VI. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.