Ogłoszenia parafialne 22.11.2020 r.

Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 22.11.2020 r.

I. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

II. W przyszłą Niedzielę rozpoczniemy czas Adwentu – Radosnego oczekiwania na Przyjście Zbawiciela.
Wyrazem tego oczekiwania będzie nasza wspólna modlitwa podczas Mszy Św. tzw. Rorat w dni powszednie, a także wspólna modlitwa śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w Niedziele przed Mszą Św. o godzinie 8.00. Początek modlitwy Godzinkami 7.30.

III. Od przyszłej Niedzieli można będzie nabyć Świece Wigilijne – jak co roku ofiary składane przy tej okazji będą przekazane na wsparcie fundacji Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom.
Płomień świecy Caritas daje nadzieję i szansę na lepszą przyszłość dzieciom z uboższych rodzin. Ofiary przeznaczone zostaną na dożywianie, wypoczynek letni, prowadzenie świetlic, a także pomoc dzieciom w nauce zdalnej. Można nabyć dodatkową świecę wigilijną i zanieść osobom, które nie mogą wychodzić z domu, bliskim i sąsiadom. Niech na żadnym wigilijnym stole nie zabraknie świecy, która jest symbolem Narodzonego Pana i Jego niegasnącej miłości do każdego człowieka.

IV. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie.