Ogłoszenia parafialne 06.12.2020 r.

II Niedziela Adwentu – 06.12.2020 r.

I. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich.

II. Dziś po Mszy Świętej o godz. 8-ej błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. W tym roku opłatki nabywamy w zakrystii, bądź w kancelarii parafialnej.

III. We wtorek liturgiczna Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
Msze Święte ku czci Matki Bożej w kaplicy o godz. 14.30, a w kościele o godz. 16-ej. Podczas Mszy Św. o godz. 16.00 będzie obrzęd poświęcenia i wręczenie medalików z Matką Bożą dla Dzieci przygotowujących się do pierwszej Spowiedzi Św. I Komunii Św.

IV. Dzień spowiedzi św. będzie w najbliższą sobotę w innej formie niż zazwyczaj.
Msze Św. w kościele o godz. 8.30, 12.30 i 16.00, a w kaplicy w Turze o godz. 10.30. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. W trakcie spowiedzi będzie udzielana komunia Św. z błogosławieństwem tak, aby nie było konieczności zostawania na Mszy Św. Przypomnę, że obowiązuje limit uczestników nabożeństw: w kościele maksymalnie 15 osób, a w kaplicy 10.

V. Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba. Nie zmarnujmy tego daru i w trosce o zbawienie własnej duszy wsłuchajmy się w to, co podpowiada nam służebnica Pańska. Pamiętajmy o codziennie sprawowanej w naszym kościele Mszy Świętej roratnej.

VI. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim życzę dobrej i błogosławionej niedzieli.