Ogłoszenia Parafialne 13.12.20 r.

III Niedziela Adwentu – 13.12.2020 r.

I. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

II. Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r.
To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

III. Msza Święta roratna w naszej świątyni codziennie o godz. 16-ej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy by razem z Maryją rozważać tajemnice Boże.

IV. W środę 16 grudnia rozpoczniemy nowennę przed Bożym Narodzeniem. Słowa specjalnych modlitw będziemy rozważać w połączeniu z Roratami.
W czasie modlitwy i rozważania tajemnic przedświątecznych dni wnikajmy coraz głębiej w misterium spotkania z przychodzącym do nas Bogiem.

V. Wczoraj był dzień spowiedzi adwentowej – szkoda, że niewiele osób skorzystało z tej okazji do pojednania się z Bogiem i bliźnimi. Przyczyn pewnie jest wiele i nie można stwierdzić, że wynikało to z czystego zaniedbania czy lenistwa.
W czasie, który pozostał do Świąt Narodzenia Pańskiego, okazja do spowiedzi tylko w dni powszednie przed Roratami.

VI. Świece Wigilijne, oraz opłatki możemy nabyć w zakrystii.

VII. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej nowe nr Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Promyczka Dobra – dla dzieci.

VIII. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Kazimierę Wleciał. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

IX. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli.