Ogłoszenia parafialne 20.12.2020 r.

IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020 r.
I. Powoli kończy się Adwent. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas. Okazja do spowiedzi Św. do czwartku włącznie przed Roratami.

II. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. Ofiara na tacę składana podczas Pasterki jest przeznaczona na kościelny Fundusz Obrony Życia.

III. Opłatki można nabyć w zakrystii. Niestety świec Caritasu przydzielonych dla naszej parafii już nie ma.

IV. W sobotę 26 grudnia wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika. W tym dniu Msze Święte według porządku niedzielnego. Poświęcenie owsa na Mszy Św. w kaplicy i w kościele o godz. 12-ej.
Ofiara na tacę w Drugi dzień Świąt przeznaczona jest na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

V. Przypomnę, że do 17 stycznia obowiązuje limit uczestników nabożeństw – kościół – 15, kaplica 10 osób.
Korzystajmy ze środków społecznego przekazu nabożnie uczestnicząc w transmisji Mszy Św. i innych nabożeństw i w ten sposób mimo ograniczeń przeżyć godnie czas świąteczny.

VI. Zazwyczaj po Bożym Narodzeniu rozpoczynała się wizyta duszpasterska zwana kolędą. W tym roku nawiedziny duszpasterza w rodzinach naszej parafii będą w późniejszym terminie, jeśli oczywiście będą ku temu warunki.

VII. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

VIII. W czwartek pożegnaliśmy śp. Mieczysława Kalicińskiego – bliskim składamy szczere wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu- Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie … .