Ogłoszenia parafialne 28.12.2020 r.

Niedziela Świętej Rodziny -Jezusa, Maryi i Józefa – 27.12.2020 r.

I. Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Przed błogosławieństwem odmówimy modlitwę w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, szczególnie tych, które przeżywają trudny czas.

II. Zbliża się koniec roku. 31 grudnia zapraszamy o godz. 16-ej na Mszę Św. i dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok.

różańce bransoletki

III. W piątek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte według porządku niedzielnego. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają w różnych miejscach świata. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty.
Jest to I piątek Miesiąca – okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej przed Mszami Św.

IV. W zakrystii można nabyć kalendarze na Nowy Rok – ścienne i Kalendarz Rolniczy w formie książkowej.

V. Dziękuję Panu kościelnemu i jego bliskim za przygotowanie dekoracji świątecznej w kościele, także dzieciom i młodzieży za przygotowanie i udekorowanie choinek serduszkami, które dzieci przynosiły w czasie nabożeństw różańcowych.

VI. Wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszach Św. świątecznych serdecznie dziękuje za obecność, dar wspólnej modlitwy i za dostosowanie się do wymogów sanitarnych na czas pandemii – zakrywanie nosa i ust i zachowanie dystansu. Ufam, ze Ci parafianie, którzy zdecydowali się pozostać w domach uczestniczyli w nabożeństwach transmitowanych przez środki społecznego przekazu.

VII. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.