Ogłoszenia parafialne 17.01.2021 r.

II Niedziela Zwykła – 17.01.2020 r.


I. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Jan Paweł powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.

II. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

III. Komunikat księdza biskupa Ordynariusza.


W ostatnich dniach minionego roku dotarły do nas informacje, że 29 grudnia 2020 r. Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów.
W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi
dobrej woli z prośbą o pomoc.
W tej nadzwyczajnej sytuacji, odpowiadając na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, pragnę ogłosić, że niedziela 24 stycznia br. będzie w naszej diecezji „Dniem solidarności z Chorwacją”.
W przyszłą Niedzielę podczas każdej Mszy Świętej, we wszystkich parafiach modlić się będziemy za poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji, a przed kościołem będzie można złożyć datek na pomoc dla poszkodowanych.

IV. W tym tygodniu dalszy ciąg naszych kolędowych spotkań w kościele. Składam serdeczne podziękowanie tym, którzy w minionym tygodniu wzięli udział w tych spotkaniach. Dziękuję za złożone ofiary na potrzeby parafii i ofiary na Msze Św. sprawowane w intencji zaproszonych na dany dzień rodzin.

litania do matki bożej nieustającej pomocy

V. Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie parafialnej Ks. bpa Andrzeja Kaletę.
Jak wspomniałem przed tygodniem ks. bp będzie obecny i wygłosi kazanie w kaplicy o godz. 10-ej. Zapraszamy na wspólną modlitwę za zmarłych z naszych rodzin na cmentarzu o godz. 11.30.
Podczas Mszy Św. o 12-ej, której będzie przewodniczył ks. bp, przedstawiciele naszej parafii przedstawią krótką jej historię, ja natomiast przedstawię sprawozdanie za okres 8 lat – tyle bowiem minęło czasu od ostatniej wizytacji, którą przeprowadził ks. bp Marian Florczyk. Na zakończenie Mszy Św. będzie specjalne błogosławieństwo dzieci.

VI. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.