Ogłoszenia parafialne 24.01.2021 r.

III Niedziela Zwykła – 24.01.2021 r.
I. Kończy się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).

II. W minioną Niedzielę ks. bp Andrzej Kaleta zakończył wizytację kanoniczna w naszej parafii. Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach z udziałem i pod przewodnictwem ks. biskupa. Szczególne podziękowania kieruję do naszych strażaków – poczty sztandarowe – pań z KGW – dziękuję osobom, które witały ks. biskupa, czytały teksty liturgiczne – dzieciom za pięknie wyrecytowane wierszyki z podziękowaniem. P. Renacie za przygotowanie młodzieży i dzieci do czynnego udziału w liturgii modlitw wiernych

III. W tym tygodniu zakończymy nasze kolędowe spotkania – Serdeczne Bóg Zapłać składam wszystkim, którzy na te spotkania przybyli, za obecność, dar wspólnej modlitwy, sugestie i uwagi – dziękuje za złożone ofiary na potrzeby parafii i ofiary za Msze Św.

IV. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek, jako wsparcie dla poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi w Chorwacji.

V. Zmienił się termin bierzmowania w naszej parafii. Powodem zmiany jest planowany wyjazd niektórych kandydatów do bierzmowania na tzw. „zieloną szkołę” w czerwcu. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie bierzmowanie będzie 6.05 br. – czwartek – o godz. 17-ej. Proszę, aby młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu uczyła się małego katechizmu i pytań zamieszczonych w niezbędniku bierzmowanego. Możliwość wykazania się konieczną wiedzą w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej. Trzeba to uczynić najpóźniej do końca marca. Przypominam, że kandydaci do bierzmowania powinni przynajmniej raz w miesiącu przystąpić do spowiedzi św.

VI. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

VII. W piątek pożegnaliśmy śp. Bogusława Woźniaka – bliskim składamy wyrazy współczucia – zmarłego polecamy dobremu Bogu – Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie … .