Ogłoszenia Parafialne 31.01.2021 r.

IV Niedziela Zwykła – 31.01.2021 r.

I. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Modlimy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia.

II. W najbliższy wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego.
W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00 i 16.00, a w kaplicy o godz. 14.30.
Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata.

naczynie liturgiczne

Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać.
Pamiętajmy w modlitwie o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia. Ofiara na tacę 2 lutego przeznaczona jest na wsparcie zakonów kontemplacyjnych w naszej diecezji.

III. W tym tygodniu przypada Pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi Św. w kościele od godz. 15.30 i o 16-ej Msza Św. z Nabożeństwem, a w kaplicy okazja do Spowiedzi Św. od 17.30 później Msza Św. z Nabożeństwem.

IV. Zakończyły się spotkania kolędowe. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli we wspólnej modlitwie, za dar obecności, za uwagi i sugestie, za złożone ofiary na potrzeby parafii i na Msze św.

V. W minioną Niedzielę jako wsparcie dla Chorwacji złożono do puszek ofiarę w kwocie 581 zł. Pieniądze przesłałem na konto Caritas. Serdeczne Bóg Zapłać za ten dar serca.

VI. We wtorek pożegnaliśmy śp. Stanisława Ciesielskiego – bliskim składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… .

VII. Niech Jezus, Święty Boży, ochrania i strzeże solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.