Ogłoszenia parafialne 07.02.2021 r.

V  Niedziela  Zwykła  –  07.02.2021 r.

I. Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.

II. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. O godz. 16-ej w szczególny sposób będziemy się modlić za chorych z naszej parafii. Będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.

Sakrament namaszczenia chorych nie jest sakramentem przeznaczonym tylko dla tych, którzy znajdują się w ostatecznym niebezpieczeństwie utraty życia.
Jest to sakrament, który daje nam specjalną łaskę chrześcijańskiego przyjmowania i przeżywania choroby. Dlatego nie bójmy się tego sakramentu! Zadbajmy o to, by nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej.

III. Jak zawsze zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – do nabycia nowe nr Niedzieli i Gościa Niedzielnego, oraz dla dzieci Promyczek dobra.

kaganki

IV. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

V. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Wleciała. Bliskim składamy wyrazy współczucia – zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… .