Ogłoszenia parafialne 21.02.2021 r.

I  Niedziela  Wielkiego Postu  –  21.02.2021 r.

I. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

II. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16-ej. W każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Św. o godz. 12-ej – gorzkie żale. Do udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich zwłaszcza dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. i młodzież – kandydatów do bierzmowania.

Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej – czyśćcowej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu:

– musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego,

– musimy być w stanie łaski uświęcającej,

– przyjąć Komunię Świętą

– pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

III. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

ornaty maryjne

IV. Przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa – tzw. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w przyszłą Niedzielę w parafii Miłosierdzia Bożego na Grodzisku w Pińczowie o godz. 17-ej.

V. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.