Ogłoszenia parafialne 28.02.2021 r.

II  Niedziela  Wielkiego Postu  –  28.02.2021 r.

I. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.

II. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy.

Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Można wesprzeć  dzieła misyjne ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.

III. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

IV. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Po każdej Mszy Świętej będziemy odmawiali modlitwę do św. Józefa i polecali jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.

litania do św rity

V. Najbliższy piątek jest pierwszym w miesiącu. Okazja do spowiedzi Św. przed Drogą Krzyżową w kościele, a w kaplicy przed Mszą Św.

VI. Dzisiaj rozpoczyna się przygotowanie do sakramentu małżeństwa tzw Kurs przedmałżeński – w parafii Miłosierdzia Bożego w Pińczowie na Grodzisku o godz. 17-ej.

Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – nowe nr Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

VII. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

sklep chrześcijański