Ogłoszenia parafialne 07.03.2021 r.

III  Niedziela  Wielkiego Postu  –  07.03.2021 r.

I. Czas Wielkiego Postu to czas naszej przemiany, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

Pomocne w tej dziedzinie są zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze krzyżowej o godz. 16-ej i niedzielnych Gorzkich żalach. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

II. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę, a może podjęcie walki ze złymi przyzwyczajeniami – nałogami.

kadzielnica domowa

III.  Od dzisiaj można nabywać Baranki na stół Wielkanocny rozprowadzane przez Caritas – dochód przeznaczony jest na pomoc potrzebującym.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Niedziela – Gość Niedzielny – Promyczek Dobra dla Dzieci. Redakcja Gościa Niedzielnego rozpoczęła wydawanie kwartalnika Gość Extra – raz na trzy miesiące – pierwszy nr poświęcony jest min. Św. Józefowi.

VI. Osobom, które będą w najbliższych dniach przeżywać swoje imieniny, urodziny i inne jubileusze życzymy wszelkiego dobra, Bożego Bł. opieki Matki Najświętszej. W naszych modlitwach pamiętajmy również o wszystkich kobietach w dniu jutrzejszym i na co dzień.