Ogłoszenia parafialne 21.03.2021 r.

V  Niedziela  Wielkiego Postu  –  21.03.2021 r.

I. Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

II. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16-ej i Gorzkie Żale w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 12-ej.

Tych, którzy z powodu ograniczeń związanych z pandemią, oraz tych, którzy z racji obowiązków czy to rodzinnych, zawodowych, czy innych pilnych prac nie mogą uczestniczyć w wielkopostnych nabożeństwach, zachęcam do indywidualnego rozważania męki Pańskiej. Można to również uczynić w gronie rodzinnym, wprowadzając stopniowo dzieci w tę praktykę.

III. Składam serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu. 

– wszystkim ofiarodawcom i osobom, które zaangażowały się w tę zbiórkę ofiar jeszcze raz składam serdeczne Bóg Zapłać.

IV. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

V. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej.

VI. Wszystkim, którzy będą przeżywać swoje imieniny, ważne rocznice i jubileusze składamy życzenia obfitych Bożych darów.

VII. Dziękujemy Dobremu Panu Bogu za Dar czasu rekolekcji Wielkopostnych.

Dziękujemy Panu Bogu za wszystkich, którzy mimo obaw i ograniczeń gorliwie uczestniczyli w Wielkopostnych rekolekcjach, za tych którzy skorzystali            z sakramentu Pokuty i Pojednania, czyli Spowiedzi Św.

Polecamy Panu Bogu w modlitwie, te osoby, które nie mogły uczestniczyć w rekolekcjach – chorych, samotnych i cierpiących i tych, którzy pozostali w domach z powodu pandemii.

Dziękujemy Panu Bogu za osobę Ks. Denisa, który swoją obecnością, oraz głoszonym Słowem Bożym pomagał nam wszystkim w gorliwym przygotowaniu się na zbliżające się Święta Wielkanocne.