Ogłoszenia parafialne 28.03.2021 r.

Niedziela Palmowa – 28.03.2021 r.
I. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania. W diecezjach przeżywamy dziś Światowy Dzień Młodzieży. Przy wyjściu z kościoła ofiarą do puszek możemy wesprzeć diecezjalny fundusz ŚDM.

II. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota niech będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne.
Już ponad rok obowiązują obostrzenia sanitarne i limity osób biorących udział w nabożeństwach. Jak wiemy od wczoraj zostały te ograniczenia zaostrzone – podczas nabożeństw w kościele może przebywać max. 10, a w kaplicy 6 osób. Obowiązkowo zakrywamy usta i nos używając maseczek i zachowujemy dystans – min. 1,5 m od siebie.
Ufam jednak, że większość z nas korzystając z przekazów TV – w możliwie owocny i godny sposób przeżyje te szczególne dni dla naszej wspólnoty wierzących w Zmartwychwstałego Pana Jezusa.

całun turyński

III. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – Msza Wieczerzy Pańskiej w czwartek o godz. 17-ej. po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza wystawienia – Ciemnicy. Po liturgii Wielkiego Czwartku okazja do spowiedzi Św.

IV. Liturgia Meki Pańskiej z Adoracją Krzyża Św. w Wielki Piątek zostanie odprawiona o godz. 17-ej. Po Komunii św. przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Kościół będzie otwarty do godz. 22-ej. W tym czasie możliwość indywidualnej adoracji P. Jezusa.

V. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa.
Obrzęd poświecenia pokarmów będzie miał miejsce na zewnątrz przy kościele i przy kaplicy bez względu na pogodę. W celu uniknięcia większych zgromadzeń proponuję, aby uczestniczyć w obrzędzie według następującego porządku:
kościół: – mieszkańcy Jelczy Małej i Jelczy Wielkiej – godz. 8.00
– mieszkańcy Wrocieryża od nr 1 do 59 – 8.30
– mieszkańcy Wrocieryża od nr 63 do 112 – 9.00
– mieszkańcy Sędowic od nr 1 do 55 – 9.30
– mieszkańcy Sędowic od nr 56 do 110 – 10.00
– mieszkańcy Sędowic od nr 111 – 197 – 10.30
kaplica: – mieszkańcy Tura Górnego – godz. 11.30
– mieszkańcy Tura Piaski i Tura Dolnego od nr 1 do 34 – 12.00
– mieszkańcy Tura Dolnego od nr 35 do końca i m. Pawłowic – 12.30
Gromadząc się na poświęceniu pokarmów pamiętajmy o maseczkach i zachowaniu właściwej odległości od siebie.
Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00.

VI. WIELKA NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.
Procesji Rezurekcyjnej nie będzie.
Msza Św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godz. 6.00.
Później Msze Św. o godz. 10-ej w kaplicy i 12-ej w kościele.
Nie będzie Mszy Św. o godz. 8-ej.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. w porządku świątecznym.

IV. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Jak zawsze zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej – Niedziela Gość Niedzielny i Mały Gość dla dzieci.

V. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jerzego Sajana i Danielę Zabiegło – bliskim składamy serdeczne kondolencje, a zmarłych polecamy Dobremu Panu Bogu – Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie… .