Ogłoszenia Parafialne 05.04.2021 r.

  Poniedziałek w oktawie Wielkanocy  –  05.04.2021 r.

I. Radość Wielkiej Nocy nadal w nas trwa. Chcemy jak niewiasty idące do grobu, by namaścić ciało Jezusa, odkryć ponownie, że On zmartwychwstał, i tę radość ponieść w świat, dzielić się nią ze wszystkimi. Chrystus zmartwychwstał, śmierć nie ma już nad Nim władzy. Zmartwychwstał i my zmartwychwstaniemy!

Dzisiejszymi ofiarami na tacę wspieramy uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce wśród nich nasze Wyższe Seminarium Duchowne.

II. Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy. To tzw. niedziela przewodnia lub Biała, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do miłosierdzia Bożego na zakończenie każdej Mszy Św.

Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do miłosierdzia Bożego w gronie rodzinnym do czego zachęcam.

III. Dziękujemy serdecznie tym którzy uczestniczyli w Liturgii Triduum Paschalnego i Świąt w kościele parafialnym i kaplicy. Dziękuję Służbie liturgicznej ołtarza i czytającym teksty liturgiczne. Chciałbym również podziękować tym osobom i rodzinom, które uczestniczyły w liturgii Kościoła za pośrednictwem TV.

Szczególne podziękowanie kieruję do P. Mariana naszego kościelnego, do jego małżonki i osób, które mu pomagały za posprzątanie kościoła wypranie obrusów ołtarzowych i przygotowanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

Jak wiemy obowiązują ograniczenia jeśli chodzi o ilość uczestniczących w nabożeństwach: w kościele 10, a w kaplicy 6 osób. Obowiązkowo zakładamy maseczki zakrywając nos i usta i zachowujemy dystans – min. 1,5 m od siebie.

Nieustannie kierujmy modlitwę do Boga o opanowanie pandemii korona wirusa. Dyspensa od obowiązku uczestniczenia w Niedzielnej Mszy św. w kaplicy i w kościele obowiązuje do odwołania. Uczestniczmy we Mszach Św. w domach korzystając z transmisji TV.

IV. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy.

V. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką – nowe nr Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Promyczka Dobra dla dzieci.

VI. Pamiętamy o solenizantach i jubilatach w tych świątecznych dniach i wypraszamy dla nich łaski od zmartwychwstałego Pana. Wszystkim parafianom i gościom życzę raz jeszcze pogodnego przeżywania tego czasu. Niech we wszystkich naszych działaniach towarzyszy nam Boże błogosławieństwo.