Komunikat ks. bp Ordynariusza

Drodzy Diecezjanie!
Od wielu lat Kościół Katolicki w II Niedzielę Wielkanocną przeżywa Święto
Miłosierdzia Bożego. W Polsce przeżywamy ten dzień jako patronalne święto Caritas.
W Diecezji Kieleckiej nasza diecezjalna Caritas obejmuje swoją pomocą każdego roku ponad 40 tysięcy osób starszych, niepełnosprawnych, przewlekle chorych, bezdomnych, dzieci z rodzin w trudnościach oraz dotkniętych różnymi rodzajami ubóstwa, szczególnie w czasie pandemii. Wiosną każdego roku wszyscy pracujący i emeryci mają potrzebę rozliczenia rocznego podatku dochodowego. Przy tej okazji bez większego trudu można przekazać 1% podatku na dzieła Caritas.

litania loretańska do Matki Bożej


Zachęcam wiernych naszej diecezji do wsparcia wielkiego dzieła Kieleckiej
Caritas poprzez przekazanie 1% podatku lub inne darowizny, w tym ofiary do puszki, w Święto Miłosierdzia Bożego i przy innych okazjach w roku.
Niech wstawiennictwo św. Faustyny i św. Jana Pawła II wyprasza u Boga
bogatego w Miłosierdzie łaskę zdrowia i obfite i obfite Boże błogosławieństwo.

Wasz Biskup

† Jan Piotrowski