Ogłoszenia parafialne 11.04.2021 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 11.04.2020 r.
I. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią I Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!
Przy wyjściu z kościoła możemy ofiarą do puszek wesprzeć liczne dzieła Caritas.

II. Przed 11-tu laty dotknęła nas tragedia katastrofy w Smoleńsku.
Na katyńskiej ziemi, która nosi w sobie ofiarę z życia kwiatu polskiej inteligencji lat międzywojennych, została złożona ofiara przez tych, dla których Bóg, honor i ojczyzna były najwyższymi wartościami. Niech nie zabraknie naszej modlitwy w intencji pary prezydenckiej i pozostałych ofiar katastrofy.

III. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

IV. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie w najbliższy piątek o godz. 18-ej. Natomiast samych rodziców kandydatów do bierzmowania w sobotę o godz. 18-ej.

V. Przed kościołem ministranci oferują prasę katolicką – Niedziela i Gość Niedzielny.

VI. Wszystkim, którzy w najbliższych dniach będą przeżywać swoje Imieniny, ważne jubileusze i rocznice składamy serdeczne życzenia wszelkiego dobra i Bożego Bł. a także dobrego zdrowia.

VII. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysława Majcher i Wiesława Mazura – do bliskich kierujemy słowa serdecznego współczucia, a zmarłych polecamy Panu Bogu, Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie… .