Ogłoszenia duszpasterskie 18.04.2021 r.

III  Niedziela  Wielkanocy  –  18.04.2021 r.

I. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam Pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

II. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech. Z racji liturgicznej uroczystości nie ma obowiązku  wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

III.  Rodziców dzieci, które przygotowują się do pierwszej Spowiedzi  i I Komunii Świętej. zapraszam na spotkanie w sobotę o godz. 19-ej.

IV. Kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie w poniedziałek, czyli jutro o godz. 1630 w kościele.

V. Przed kościołem ministranci oferują prasę katolicką – Niedziela i Gość Niedzielny.

VI. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

VII. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Henryka Zdzisława Mrozika – bliskim składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… .