Ogłoszenia parafialne 25.04.2021 r.

IV  Niedziela  Wielkanocna  –  25.04.2021 r.

I. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów.

II. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. W dni powszednie zapraszamy na nabożeństwa majowe połączone ze Mszą Św. o godz. 18-ej.

III.  Rodziców kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie jutro o godz. 1830, a samych kandydatów we wtorek o godz. 1630.

IV. Dzień 2 Maja – przyszła Niedziela – jest Dniem Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Zachęcam wszystkich parafian, aby podkreślić szacunek do Ojczyzny przez wywieszenie przy domach naszej Biało-czerwonej flagi.

V. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że od tego roku wnioski o przyznanie dopłat można składać wyłącznie drogą elektroniczną. Agencja nie wysyła już do rolników spersonalizowanych wniosków. Rolnicy, którzy mogą mieć z trudności z wypełnieniem tzw. e-wniosku mogą skorzystać z Punktów Pomocy Technicznej w biurze powiatowym ARiMR. Szczegóły w gablocie przy kościele.

VI. W ostatnim czasie wywieziono z cmentarza dodatkowe 3 kontenery śmieci. Bardzo proszę, aby szkło i plastik wrzucać do śmietnika, lub do worków – nie obok, a wieńce  przy bramie wjazdowej na cmentarz.

W najbliższym czasie na cmentarzu zostanie zainstalowany tzw. „zniczomat” – z wkładami do zniczy – będzie to wygodne, a zarazem może przyczyni się do rzadszego zakupu kompletnych zniczy i zmniejszy ilość śmieci z cmentarza.

VII. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane  na tacę na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

VIII. Tym, którzy będą w najbliższym tygodniu przeżywać swoje imieniny i ważne rocznice składamy serdeczne życzenia wszelkiego dobra, Bł. Bożego i stabilnego zdrowia Duszy i Ciała.