ogłoszenia parafialne 02.05.2021 r.

V  Niedziela  Wielkanocy  –  02.05.2020 r.

I. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

II. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze Św. w porządku niedzielnym.

III. W najbliższy czwartek 6 maja – młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania przez posługę ks. bp Andrzeja Kalety podczas uroczystej Mszy Św. o godz. 17-ej. Mimo zwiększenia limitu osób mogących uczestniczyć w nabożeństwach – w kościele będą obecni tylko kandydaci i ich świadkowie – natomiast rodzice i pozostali bliscy uczestniczyć będą w tej uroczystości na zewnątrz kościoła. Zachowajmy dystans i używajmy maseczek.

Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich rodziców, świadków i bliskich w środę o godz. 1915.

IV. W pierwszy piątek miesiąca. Msze Św. z nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w kaplicy o 1630 – w kościele o 18-ej. Możliwość skorzystania ze spowiedzi Św. pół godz. przed Mszą Św.

V. W przyszła Niedzielę będziemy w naszej parafii przeżywać tzw. Dzień Seminaryjny – przedstawiciel  Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach – przedstawi tematykę powołania kapłańskiego i wspólnie będziemy się modlić o powołania do Służby Bożej. Ofiara na tacę przeznaczona będzie na potrzeby Seminarium.

VI. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.