Ogłoszenia parafialne 09.05.2021 r.

VI  Niedziela  Wielkanocna  –  09.05.2021 r.

I. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

II. O dar powołań modliliśmy się dziś wspólnie z alumnem Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, któremu Dziękujemy serdecznie za obecność w naszej wspólnocie, świadectwo, modlitwę – życzymy Jemu i innym klerykom wszelkiego dobra  i wytrwałości w dążeniu do Kapłaństwa, i w realizacji swojego powołania.

Otaczamy również naszą modlitwą Profesorów i wychowawców Seminarium.

III. W miniony czwartek 27 osób przyjęło Sakrament bierzmowania przez posługę ks. bp pomocniczego naszej diecezji Andrzeja Kalety.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, uroczystość bierzmowania w naszej parafii odbyła się w godny sposób. Dziękuję P. Organiście, P. Kościelnemu, P. Katechetce a przede wszystkim rodzicom i młodzieży za posprzątanie i udekorowanie kościoła, za wykoszenie trawy i uporządkowanie terenu przy kościele, parkingu i na terenie przy plebanii. Bóg zapłać za dar dla parafii w postaci tronu pod monstrancję, który będzie używany podczas nabożeństw z wystawionym do adoracji Najświętszym Sakramentem.

IV. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw majowych w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18-ej.

V. Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii Św. wraz z rodzicami zapraszam na spotkanie w najbliższą środę o godz. 1630.

VI. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania, aby przez gorliwy udział w niedzielnych Mszach Św. pomnażała w swoich sercach otrzymane Dary Ducha Św. W przyszłą Niedzielę bierzmowani mogą odebrać w zakrystii pamiątkowe dyplomy.

VII. W przyszłą Niedzielę zapraszam do wspólnej modlitwy podczas obrzędów Poświęcenia pól – w Sędowicach i we Wrocieryżu.

Ze względu na pandemię nie będzie procesji – modlić się będziemy przy ołtarzach przygotowanych przez mieszkańców.

Sędowice – początek – o godz. 16-ej. przy figurze przy posesji R. Jonczyk w kierunku Wrocieryża

Wrocieryż – początek przy figurze przy posesji R, Bardzyńskich o godz. 1645 – w kierunku kościoła – zakończenie przy figurze przy posesji R. Kozik.

VIII. Osoby, które w tym tygodniu będą przezywać swoje jubileusze, imieniny, inne ważne rocznice otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.

IX. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Stanisław Wleciał. Najbliższych  wspierajmy słowami wiary i miłości, a zmarłego polecamy Dobremu Panu Bogu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… .