Ogłoszenia parafialne 16.05.2021 r.

Niedziela  Wniebowstąpienie Pańskie  –  16.05.2021 r.

I. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

II. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcam do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży, która przyjęła w tym roku  sakrament bierzmowania. Bierzmowani mogą dzisiaj w zakrystii odebrać pamiątkowy dyplom.

III. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw majowych w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18-ej.

IV. Dzisiaj  obrzędy Poświęcenia pól – w Sędowicach i we Wrocieryżu.

Ze względu na pandemię nie będzie procesji – modlić się będziemy przy ołtarzach przygotowanych przez mieszkańców.

Sędowice – początek – o godz. 16-ej. przy figurze przy posesji R. Jonczyk w kierunku Wrocieryża

Wrocieryż – początek przy figurze przy posesji R, Bardzyńskich o godz. 1645 – w kierunku kościoła – zakończenie przy figurze przy posesji R. Kozik.

V. W przyszłą Niedzielę obrzędy poświęcenia pól i modlitwy o urodzaje w Jelczy Wielkiej od godz. 16-ej – początek obok figury przy szosie – następnie w Jelczy Małej – 1630. Tur Dolny – 1645, Tur Piaski – 1700 i Tur Górny – o godz. 1715. Modlitwy przy ołtarzach o przygotowanie których proszę mieszkańców poszczególnych miejscowości. Nie będzie procesji.

VI. Dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii Św. zapraszam wraz z rodzicami na spotkanie jutro – poniedziałek o godz. 16-ej.

VII. Dzieci z kl. IV Szkół Podstawowych wraz z rodzicami zapraszam na spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 1845 w sprawie rocznicy I Komunii Św.

VIII. Wszystkim przeżywającym swoje imieniny i jubileusze w tym tygodniu życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.