Ogłoszenia parafialne 06.06.2021 r.

X  Niedziela  Zwykła  –  06.06.2021 r.

I. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r.

II. Dziękuję bardzo tym wszystkim osobom, które przyczyniły się do godnego przeżycia w Naszej Wspólnocie Parafialnej Uroczystości Bożego Ciała.

Tym, którzy przygotowali  Ołtarze i udekorowali je kwiatami na trasie procesji, udekorowanie całej trasy zieloną trzciną, dziękujemy całej Asyście:, Panom Strażakom za asystę i zabezpieczenie trasy procesji, Pocztom Sztandarowym, Paniom  z Kół Gospodyń Wiejskich za przystrojenie i niesienie Obrazów i Feretronów. Lektorom, Ministrantom i kandydatom.

Dziękujemy Panu Organiście prowadzącemu śpiew pieśni. Panu Marianowi za posługę kościelnego.

Panom niosącym Chorągwie, Dzieciom Pierwszokomunijnym, oraz z Rocznicy I Komunii Św. Wszystkim Dziewczynkom, które sypały kwiaty i ich Mamom.  Dziękuję wszystkim tym, którzy przystroili okna swoich domów szczególnie na trasie procesji. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym szczególnym wyznaniu wiary w Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Wszystkim razem  i każdemu z osobna Serdeczne Bóg Zapłać.

III.  Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie do czwartku włącznie Msza Św. o godz. 18-ej i nabożeństwo czerwcowe z procesją.

IV. W czwartek, 10 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18-ej wyruszy procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy. Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą, realną obecność Chrystusa w postaciach eucharystycznych, o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary.

Serdecznie proszę, aby ołtarze przy kościele przygotowały grupy mieszkańców, według porządku tak jak na Boże Ciało.

Może nie wszystkie osoby z poszczególnych grup mogły zaangażować się w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało ze względu na np. inne zajęcia, to będą miały okazję uczynić to na zakończenie oktawy.

Na czwartkową procesję  prosimy całą asystę tak jak na Boże Ciało.

Na zakończenie procesji Poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.

V. W najbliższą sobotę rozpocznie się tydzień nawiedzenia naszej parafii przez obraz Św. Józefa. Uroczysta Msza Św. o godz. 17-ej.

Zapraszam serdecznie do wspólnej modlitwy wszystkich, szczególnie naszych Strażaków z pocztami sztandarowymi, Panie z KGW w strojach regionalnych, Dzieci I komunijne i z Rocznicy w strojach liturgicznych – Liturgiczną Służbę Ołtarza. Szczegóły nawiedzenia podam w najbliższą Niedzielę. Zapraszam Prezesów jednostek OSP z naszej parafii na spotkanie organizacyjne w tej sprawie jutro o godz.1915

VI. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.