Ogłoszenia parafialne 13.06.2021 r.

XI  Niedziela  Zwykła  –  13.06.2021 r.

I. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

II. Zachęcam do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie podczas nabożeństwa czerwcowego połączonego z Mszą Św. o godz. 18- tej.

III. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w nabożeństwie zakończenia oktawy Bożego Ciała.

Dziękuję tym, którzy przygotowali i przystroili ołtarze przy kościele, Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich niosącym obrazy i feretrony, Panom niosącym chorągwie, druhom  strażakom, dziewczynkom sypiącym kwiaty, ich, mamom – Liturgicznej Służbie Ołtarza, dzieciom pierwszokomunijnym i z rocznicy,  P. Organiście i P. Kościelnemu.

IV. Wczoraj uroczystą Mszą Św. rozpoczęliśmy czas nawiedzenia naszej parafii przez obraz Św. Józefa. Dziękuję serdecznie za liczny udział w tym wydarzeniu – szczególnie Paniom z KGW – druhom strażakom za obecność i przewiezienie obrazu w konwoju wozów strażackich z parafii w Michałowie, pocztom sztandarowym jednostek OSP  z naszej parafii, ministrantom, dzieciom pierwszokomunijnym i z rocznicy, Panu organiście i Panu kościelnemu. Serdecznie dziękuję dwóm Paniom za przygotowanie dekoracji – tronu dla obrazu.

Od poniedziałku do piątku włącznie – zapraszam na wspólną modlitwę i czuwanie przy obrazie, które w tych dniach będziemy rozpoczynać o godz. 1945, a kończyć o 21-ej – Apelem Jasnogórskim.

Zapraszam całe rodziny zwłaszcza dzieci i młodzież – z Sędowic – poniedziałek; Wrocieryża – wtorek; Jelczy Wielkiej i Jelczy Małej – środa; Tura Dolnego i Pawłowic – czwartek; Tura Piaski i Tura Górnego – piątek.

W sobotę zakończenie nawiedzenia uroczystą Mszą Św. o godz. 16-ej. Obraz zostanie przekazany do parafii w Górach.

Liczę, że będą obecne wszystkie grupy tak jak wczoraj i jeszcze większa liczba parafian.

V. Jak wiemy stopniowo znoszone są obostrzenia pandemiczne jeśli chodzi o ilość wiernych mogących uczestniczyć w nabożeństwach, ale nadal mamy obowiązek używania maseczek.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – nowe nr Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Promyczka Dobra dla dzieci.

VII. Dziękuję nowożeńcom – Iwnie i Michałowi za dodatkowe przystrojenie kościoła na Ich zaślubiny i dzisiejszą Niedzielę, życząc Im wszelkiego dobra i Bł. Bożego w życiu małżeńskim i rodzinnym. Solenizantów i jubilatów najbliższych  dni, zawierzamy opiece Matki Bożej i św. Józefa.