Ogłoszenia parafialne 20.06.2021 r.

XII  Niedziela  Zwykła  –  20.06.2020 r.

I. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).

II. Wczoraj zakończyliśmy czas Nawiedzenia naszej parafii przez obraz Św. Rodziny i modlitw przez wstawiennictwo Św. Józefa. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tej uroczystości: Panom z KGW, naszym strażakom z Pocztem sztandarowym z Tura Górnego, przedstawicielom naszej parafii za słowa podziękowań, ministrantom, P. organiście i P. kościelnemu.

Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w wieczornych czuwaniach przy obrazie za dar obecności i wspólnej modlitwy. Ufam, że czas nawiedzenia wyda dobre owoce w naszej codzienności.

III. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Św. o godz. 18-ej. Zadbajmy o to, byśmy choć raz stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.

IV. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy o godz. 8-ej na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami. Okazja do spowiedzi Św. w ciągu tego tygodnia pół godz. przed Mszą św. wieczorną. Skorzystajmy z tego sakramentu, aby móc przyjąć komunię Św. podczas tej Mszy Św.

V. W związku z tym, że władze państwowe zniosły limity osób mogących być zgromadzonych w świątyniach podczas sprawowania liturgii, ks. bp Ordynariusz odwołuje z dniem dzisiejszym dyspensę od obowiązku uczestniczenia we Mszy Św. w Niedziele i Święta nakazane.

VI. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia szczególnie wszystkim Ojcom z racji ich święta życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.