Ogłoszenia parafialne 27.06.2021 r.

XIII Niedziela Zwykła – 27.06.2021 r.
I. Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy Świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.

II. Rozpoczęliśmy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.
Trudniącym się ciężką pracą na roli, życzymy Bożej Opieki i bezpieczeństwa.

III. Chcę serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy mimo upałów pamiętają o tym, że do kościoła przychodzi się w stroju godnym – naprawdę nie przystoją chłopcom i mężczyznom krótkie spodnie – dziewczętom i paniom tzw. mini i podkoszulki na ledwo dostrzegalnych ramiączkach. Starajmy się pamiętać, że świątynia to nie plaża, czy teren rekreacyjny.

IV. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18-ej.

V. We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku, i naszych biskupach: Andrzeju, Marianie i bp ordynariuszu Janie i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył im w posłudze.

VI. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Msza Święta wynagradzająca Bożemu Sercu w kaplicy o godz. 16.30
w naszym kościele o godz.18-ej. Pół godziny przed Mszą Św. okazja do Spowiedzi Św.

VII. W przyszłą Niedzielę ofiarą składaną do puszek przy wyjściu z kościoła będziemy mogli wesprzeć poszkodowanych w ostatnich nawałnicach.

VIII. Serdecznie dziękuję nowożeńcom – Klaudii i Piotrowi za kwiaty do kościoła na Ich zaślubiny i dzisiejszą Niedzielę, życząc Im Bożego Bł. i wszelkiego dobra.

IX. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.
X. Wczoraj pożegnaliśmy śp. Krystynę Staszowską – bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia, a zmarłą polecamy dobremu Panu Bogu – Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie… .