Ogłoszenia Parafialne 04.07.2021 r.

XIV  Niedziela  Zwykła  –  04.07.2021 r.

I. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.

Nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

II. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki, jako wsparcie dla poszkodowanych w czerwcowych nawałnicach.

III. Serdecznie dziękuję Dzieciom Pierwszokomunijnym i Ich rodzicom za dar na potrzeby misji – złożono ofiaręw wysokości 680 zł. Pieniądze przesłałem na konto Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci.

IV. Po raz czterdziesty na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Pińczów, Kielce na Jasną Górę. Istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy potrwają do 5 lipca i będą odbywały się tylko i wyłącznie ON-LINE.

Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym, oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl.

V. Na czas wypoczynku polecamy dobrą lekturę. W tym tygodniu do nabycia nowe nr Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

VI. Przeżywającym w najbliższym czasie swoje Imieniny i Jubileusze życzymy obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności.

VII. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Tadeusz Sadowski. Pamiętajmy o Nim w modlitwach, oraz o Jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.