Ogłoszenia duszpasterskie 11.07.2021 r.

XV  Niedziela  Zwykła  –  11.07.2021 r.

I. W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.

II. W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.

III. W przyszłą Niedzielę ofiarą do puszek będzie można wesprzeć Katolicki Uniwersytet Lubelski, nasze Wyższe Seminarium Duchowne, jest filią tego Uniwersytetu.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich:

do nabycia nowe nr Niedzieli – Gościa Niedzielnego i Promyczka dobra – dla dzieci.

V. Dla wszystkich Solenizantów i Jubilatów najbliższych dni przyzywamy Bożego Błogosławieństwa życząc wszelkiego dobra. Naszą modlitwą wspieramy również wszystkich trudzących się pracą na roli – Niech Was Pan Błogosławi i strzeże.